Radioporadna

Vyléčená anorexie neexistuje. Jako u bývalého narkomana či alkoholika se to může kdykoliv zvrtnout

Radioporadna

Vyléčená anorexie neexistuje. Jako u bývalého narkomana či alkoholika se to může kdykoliv zvrtnout
Anorexie

Hradec Králové

Dieta až k smrti, i to je jedna z forem poruchy příjmu potravy. Tomuto tématu se věnujeme v dnešní radioporadně s psychologem PhDr. Mgr. Zdeňkem Čermákem, který přijal pozvání do našeho studia.
Pavla Kindernayová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nebo začíná Radiofórum ČRo Hradec Králové. Budeme se věnovat poruchám příjmu potravy. Dieta až k smrti. I to je jedna z forem poruchy příjmu potravy, kterým se budeme věnovat s psychologem Zdeňkem Čermákem, který přijal pozvání do našeho vysílání. Děkuji za to. Vítám vás tady. Dobré dopoledne. Dobré poledne. Jsou poruchy příjmu potravy, závislost, nemoc, nebo co to vlastně je?

  • Já musím říct, že pro mě jako pro psychologa jsou vlastně poruchy příjmu potravy a já k nim opravdu tak přistupuji. Vlastně i další jako z forem sebepoškozování. To znamená, ano, zároveň je to návykové chování a osobně vím, vnímám jako velmi těžko psychiatrickou diagnózu a zásadní jako psychologický problém, na jehož léčbu úplně, ať už s psychologickými prostředky nebo i řekněme nějakými psychofarmaky, nemáme stále jako jasnou odpověď. A zároveň jsou také pro mě tématem čím dál častějším, čím na aktuálnějším, které se týká čím dál mladších a menších dětí bez ohledu vlastně na to, jakého jsou pohlaví. Takže takové ty stereotypy, které se dřív právě vázaly třeba k anorexii a bulimii nebo k přejídání, že se to třeba týká více dívek atd. takto slušném, že už že už to je úplně jako.

  • Pasé. A zmiňoval jste se sune té věkové hranice, tak v kolika letech už s tím mají?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají