Radioporadna

Technologie mění způsob, jak vnímáme svět i sami sebe, tvrdí zklidňovatel digidětí i digidospělých

Radioporadna

Technologie mění způsob, jak vnímáme svět i sami sebe, tvrdí zklidňovatel digidětí i digidospělých
I ve světě internetu číhají nebezpečí a musí se dodržovat pravidla (ilustrační foto)

Hradec Králové

Digitální radioporadna. Psychiatři léta odmítali hovořit o závislosti na internetu, nedávno se ale shodli na třech nových diagnózách. Závislost na počítačových hrách, na online sázení a také na e-pornu. Závislosti na sociálních sítích a online nakupování prý čekají v pořadí. My se dnes zaměříme především na internet, se kterým mladší generace vyrůstá od narození, říká se jim digiděti.
Pavla Kindernayová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ano, je tady radiu poradna digitální. Tentokrát psychiatři léta odmítali hovořit o závislosti na internetu. Nedávno se ale shodli na třech nových e diagnózách závislosti na počítačových hrách, na on-line sázení, také na EU pornu. Závislosti na sociálních sítích a on-line nakupování prý čekají v pořadí. My se dnes zaměříme především na internet, se kterým mladší generace vyrůstá od narození. Říká se jim vždycky děti, děti digitálního věku, kterým se v očích odrážejí obrazovky. Naším hostem je lektor a také autor knihy Dyk i děti Jan Kršňák, který rád rozviřuje otázky týkající se právě vlivu technologií na celou společnost. Pane Kršňák, o, zdravím vás po našich linkách do Brna. Dobré dopoledne. Dobré dopoledne. Co s námi tedy digitální technologie dělají?

  • Digitální technologie s námi dělají mnoho věcí. Stručně řečeno proměňují způsob, jak vnímáme svět, proměňují způsoby, jak komunikujeme mezi sebou a proměňují způsoby, jak vnímáme sami sebe.

  • Je to důležitá součást našeho života. Je tedy těžké od toho odstoupit? Kór. I když dospělí mají v očích obrazovky. Zbavoval bychom se to tohoto takto všeobecně?

Více z pořadu