Radioporadna

Šetříte si s pomocí státu na důchod? V letošním roce dochází k významným změnám v penzijním spoření

Radioporadna

Šetříte si s pomocí státu na důchod? V letošním roce dochází k významným změnám v penzijním spoření
Důchod, peníze, inflace

Hradec Králové

Co dělat, aby ti, kteří si spoří, o státní dotace zbytečně nepřicházeli? Šetříte si s pomocí státu na důchod? V letošním roce došlo k významným změnám v penzijním spoření. Vše probereme s finančními poradcem Radkem Šejvlem. 
Pavla Kindernayová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Šetříte si s pomocí státu na důchod? V letošním roce došlo k významným změnám v penzijním spoření. Vláda přichází se zvýšením státního příspěvku či vyššími daňovými úlevami. Zpřísnění pravidel přišlo pro seniory. Jaké změny začaly v tomto roce platit a co dělat, aby ti, kteří si spoří, o dotace zbytečně nepřicházeli. To vše probereme s finančním poradcem Radkem Šejvlem, kterého vítám u nás ve studiu. Dobré dopoledne.

  • Dobrý den. Téměř milionu lidí hrozí, že přijdou o státní podporu na penzijním spoření. Takové titulky se tedy objevovaly s koncem roku v tisku.

  • Naplnily se obavy?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají