Radioporadna

Nápoje Prime mohou narušit spánkový režim a způsobit problém s pozorností, mají vysoký obsah kofeinu

Radioporadna

Nápoje Prime mohou narušit spánkový režim a způsobit problém s pozorností, mají vysoký obsah kofeinu
Energetické nápoje Prime

Hradec Králové

Kolem nápojů PRIME se strhl velký mediální humbuk. Možná to bylo tím, že už před létem se začala opět diskuze o (ne) vhodnosti energetických nápojů, zda by měl či neměl být regulován jejich prodej, dokonce byla vypsána v srpnu občanská petice.
Pavla Kindernayová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Energetické nápoje budou dnešním tématem včetně nových nápojů prim, které se nově dostaly na český trh. Koupit si mohou tyto nápoje i malé děti. Stejně jako rohlík by jí je jako limonádu. V čem jsou energetické nápoje nebezpečné? Co obsahují a jak nás ovlivňují? O tom si dnes budeme povídat v dnešní rady poradně. U mikrofonu je Pavla Kindernayová a hostem ČRo Hradec Králové Ing. hana Střítecká z fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany a také ředitelka spolku Fér potravina. Vítejte u nás. Dobré dopoledne. Dobré dopoledne.

  • Zakázala byste tyto nápoje úplně?

  • Za mě určitě ano, nebo aspoň nějaká regulace by měla být. Buď by se teda mělo omezit množství kofeinu, které může v těchto nápojích být, anebo je prostě omezit, tak, jako o to některé státy udělaly v rámci vlastně prodeje. Ale je potřeba říct to b, že kdyby se náhodou povedlo tady tu regulaci udělat, tak je potřeba i nějakým způsobem kontrolovat a samozřejmě potom postihovat.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají