Radioporadna

Krmiva pro psy různého věku. Obecně od štěněte k psímu senioru by měly být granule méně výživné

Radioporadna

Krmiva pro psy různého věku. Obecně od štěněte k psímu senioru by měly být granule méně výživné
Krmení psa

Hradec Králové

Hostem naší radioporadny je Martin Pučálka, odborník na krmiva pro zvířata z firmy Krmiva Pučálka. Rozhodli jsme se, že si dnes v tom uděláme tak trochu jasno a pořádek, rozebereme krmiva pro zvířata různého věku. Řekneme si, jaké jsou v tom rozdíly. A protože se blíží Vánoce, mnoho z nás bud chtít dopřát svým zvířecím mazlíčkům něco dobrého. 
Jana Kudyvejsová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Našim hostem ve studiu ČRo Hradec Králové je dnes dopoledne Martin Pučálka, odborník na krmiva pro zvířata z firmy krmiva Pučálka. Dobré dopoledne.

  • Dobrý den. A my jsme se rozhodli, že si dnes v tom uděláme tak trochu jasno a tak trochu pořádek. Rozebereme krmiva pro zvířata různého věku, řekneme si, jaké jsou tam rozdíly, jestli vůbec nějaké jsou. A možná to bude i aktuální, protože blíží se Vánoce. A i když vždycky veterináři varují a prosím, rozmyslete si dobře nákup štěněte. Tak se to ale třeba někomu poštěstí, že si pořídí štěně a bude mu chtít dopřát něco dobrého. Tak pojďme na to. Pojďme to tedy rozdělit od toho štěněte. Co by měly obsahovat granule pro štěně, co máme hledat na obalech, abychom mu dopřáli to nejlepší?

  • Asi je potřeba k tomu složení přistupovat obecně, to znamená, že by se měly vybírat krmivo, který obsahuje to, co má, bez ohledu na to věkový období, protože občas může být trošku léčkou hledat přímo ty specifický granule pro to štěně, protože pak můžu zapomenout na to, co má by v tom složení. Takže abychom si zopakovali, říkám, je to tady vždycky ve složení musí být na prvním místě maso, protože pes pořád masožravec. Ideálně pokud absentují obiloviny nebo aspoň obiloviny, my tomu my to nazýváme plnidly. To jsou obiloviny, který dodávají Tomkem objem a jsou levné, ale z pohledu té výživný super nejlepší to je třeba pšenice, kukuřice. A potom jsou to třeba vedlejší produkty, který úplně by v tom krmivu, v tom dobrém těmi u kvalitním Krymu proto našeho miláčka a neměly by být no a v čem je tedy rozdíl, když samozřejmě jsou označené ty pytle, některé jsou štěnicí, potom je takový ten střední aktivní věk, potom jsou granule pro seniory.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají