Radioporadna

Knihovna 21. století, to je internet, čtečky, umělá inteligence. Člověk ale zůstává na prvním místě

Radioporadna

Knihovna 21. století, to je internet, čtečky, umělá inteligence. Člověk ale zůstává na prvním místě
studium v knihovně

Hradec Králové

Dnes je Mezinárodní den dětské knihy. Vezmeme vás na místo, které kultivuje, kde se můžeme setkávat, socializovat a vzdělávat. Mluvit budeme o knihovně 21. století, jak se v ní neztratit, co nebo kdo nám v orientaci pomůže a jak si z ní odnést to nejlepší. A pokusíme se knížky probrat ze všech stran. 
Pavla Kindernayová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dnes vás vezmeme na místo, které kultivuje, kde se můžeme setkávat, socializovat, vzdělávat. Mluvit budeme o knihovně 20. století. Jak se v ní neztratit, co nebo kdo nám v orientaci pomůže a jak si s ní odnést to nejlepší? Pavle. Kindernayová je u mikrofonu a slibují, že se pokusíme knížky probrat ze všech stran. Věřím, že se to podaří. Díky našim hostům. Pozvání do českého rozhlasu Hradec Králové přijala ředitelka Městské knihovny v Hradci Králové Barbora Čižinská. Vítejte. Dobré dopoledne. Dopoledne posluchačům a také vedoucí dětského oddělení Markéta Poživilová. Děkuji také, že jste přišla. Dobrý den. Dobrý den. Přežiji knihovny 21. století?

  • Ti samozřejmě je jiná. Jak. A pokud lidi budou potřebovat nějaký třetí místo ve svým životě, což si myslím, že vypadá, že zatím potřebují, tak si myslím, tak my tomu věříme.

  • Ale je tady internet, čtečky umělé inteligence. Všechny tyto věci postupně možná trošku ohrožují. Vytlačují klasické knihy a knihovny. Tak nevím, v čem jsou knihy lepší než počítače.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají