Radioporadna

Co by nemělo chybět v lékárničce, kterou si berete na dovolenou? Poradí vám magistra Ivana Lánová

Radioporadna

Co by nemělo chybět v lékárničce, kterou si berete na dovolenou? Poradí vám magistra Ivana Lánová
Ivana Lánová ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Hradec Králové

Hostem radioporadny Českého rozhlasu Hradec Králové je PharmDr. Ivana lanová z Benu lékárny, členka představenstva České lékárnické komory. A budeme balit lékárničku na cesty. To je samozřejmě důležitá věc. Protože i tady platí zákon schválnosti, že zrovna to, co budete potřebovat, ve své lékárničce nenajdete.
Jana Kudyvejsová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Naším hostem ve studiu ČRo Hradec Králové je už v tuto chvíli PharmDr. Ivana Lánová z Benu lékárny, členka představenstva České lékárnické komory. Dobré dopoledne. Dobré dopoledne. A my budeme dnes bavit lékárničku na cesty. To je samozřejmě důležitá věc. My třeba doma už několik let máme takovou poměrně větší kabelů, kde je všechno možné, ale už několikrát se nám stalo takový ten zákon schválnosti, že zrovna to, co jsme potřebovali, jsme tam nenašli. Ale proto my si dnes uděláme takový základní seznam, abychom opravdu na nic nezapomněli. A ještě možná před tím my míváme tuto cestovní lékárničku zvlášť. Jak často je potřeba jí obměňovat a zkontrolovat všechny doby trvanlivosti. Stačí to jednou za rok, třeba právě před letní dovolenou.

  • Já bych to určitě zkontrolovala. Pravdu předtím létem před tou dovolenou, ať máte všechno v pořádku, ať nemáte nic prošlého a můžete se vlastně spojeno tu lékárničku sebou. On opravdu nedávno se říká, že kdo je připraven, není zaskočen. A já taky mám lékárničku, kterou mám poměrně velkou. Mám tam téměř všechno a vím, že když to mám s sebou, tak se mi v podstatě nemůže nic stát.

  • Jako no, to je vlastně s trvanlivostí léků. Vím, že samozřejmě je nám líto některé vyhodit, které nepoužijeme až tak často. Takové ty léky na teplotu. Máme to prostě doma do zásoby, ale zase na druhou stranu se říká, že i když tam je nějaký ten rok, tak třeba nějaký ten měsíc navíc nevadí, tak je v tom riziko. Není v tom riziko. Co bys?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu