Pro a proti

Vrazi nejsou jen monstra, říká režisér filmu Manželé Stodolovi. Dělat z psychopatů celebrity je zvrácené, oponuje filozof

Pro a proti

Vrazi nejsou jen monstra, říká režisér filmu Manželé Stodolovi. Dělat z psychopatů celebrity je zvrácené, oponuje filozof
Manželé Stodolovi

Plus

Film Manželé Stodolovi vstoupil do kin. Spolu s ním vyvstává řada otázek zvažujících roli žánru true crime ve společnosti i popularizaci psychopatů. Prožíváme skrze příběhy brutálních zločinů katarzi a empatii s oběťmi, nebo kvůli nim dochází k normalizaci a popularizaci násilí? A mají být reální sérioví vrazi hlavními hrdiny celovečerních snímků, seriálů a podcastů?
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hrát se bude. Karolína Koubová. Děkuji za slovo. Dobré dopoledne.

  • Film manželé Stodolovi vstoupil do kin, mají být reální sérioví vrazi hlavními hrdiny celovečerních snímků, seriálů, podcastů. Jak zacházet s tolik populárním žánrem, kdy jde o bulvární exploataci senzační či brutální podívané, tak jde o potřebné zobrazení zla, které vede k jeho prevence a vyrovnání se s ním. Prožíváme skrze příběhy brutálních zločinů katarzi a empatii s oběťmi. Anebo díky nim dochází k normalizaci a popularizaci vrahů, psychopatů a násilníků.

  • A proti Karolíny Koubové.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu