Pro a proti

Vláda by měla zvážit zestátnění Liberty, míní poslanec Hrnčíř. Zájemci o koupi jsou strategičtí a seriózní, oponuje poslanec Kohajda

Pro a proti

Vláda by měla zvážit zestátnění Liberty, míní poslanec Hrnčíř. Zájemci o koupi jsou strategičtí a seriózní, oponuje poslanec Kohajda
Liberty Ostrava

Plus

O zadluženou hutní společnost Liberty Ostrava mají zájem dva investoři. Uvedl to lidovecký ministr práce Marian Jurečka. Budoucnost podniku přesto zůstává nejistá. Část zaměstnanců už z Liberty odešla, ti zbývající můžou žádat o půjčky od Moravskoslezského kraje. Úřad práce by jim příští týden mohl začít posílat dočasné náhrady mezd.
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Zadluženou hutní společnost Liberci Ostrava mají zájem dva investoři. Uvedl to lidovecký ministr práce Marian Jurečka. Zároveň řekl, že stát je připraven pomoci a pomáhat. Našim společným zájmem je, abychom dokázali udržet do budoucna Liberdy Ostrava jako podnik, který je perspektivní, který je schopen maximální možné šíři udržet výrobu, udržet zaměstnanost do budoucna.

  • Zaměstnanci liber ty můžou žádat o půjčky od Moravskoslezského kraje. Úřad práce by jim příští týden mohl začít posílat dočasné náhrady mezd. Část zaměstnanců už však z podniku odešla. Budoucnost Liberci Ostrava zůstává nejistá. Insolvenční řízení je teprve na začátku. Soud dnes určil správce. Dělá stát dost, když se pokouší najít vhodného investora? A jak by měl postupovat v případě, že ho nenajde?

  • Pro a proti Lukáše Matošky.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu