Pro a proti

Ukázali jsme, že je to téma pro nás důležité, reaguje na kritiku fotky pracující matky u plotny místopředsedkyně KDU-ČSL

Pro a proti

Ukázali jsme, že je to téma pro nás důležité, reaguje na kritiku fotky pracující matky u plotny místopředsedkyně KDU-ČSL
Žena s dítětem u počítače

Plus

Rodina a kariéra už nejsou tabu! Příspěvek lidovců na sociálních sítích doprovázený fotografií ženy v kostýmu s telefonem u ucha, zároveň pečující o dítě a sporák, vyvolal vlnu kritiky. „Je dobře, že to vyvolalo veřejnou debatu. Každý v obrázku vidíme to, co chceme,“ říká místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková. „Ukazuje to, jakým způsobem se střetává realita s nějakou teorií,“ soudí ekonomka Linda Kunertová.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dítě. Na jedné ruce mobil, v druhé slušivý kostýmek. Připravena u sporáku něco zamíchat. Tak zhruba vypadala žena v příspěvku na webu lidovců, který doprovodili heslem rodina a kariéra už nejsou tabu. Místo obrázku tam ale nyní najdete koláž, kdy ve stejných kulisách pózuje ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka a v dlouhém postu na síti x vypočítává, co všechno vláda prosadila ve prospěch slaďování práce a rodiny. Je to ale dost, nebo tu stále chybí významná opatření rodinné politiky a byla fotka vhodně zvolená, aby komunikovala starost této vlády o balanc mezi péčí o rodinu a prací?

  • Pro a proti Karolíny Koubové.

  • Vítám ve studiu místopředsedkyni KDU-ČSL, náměstkyně ministra práce a sociálních věcí Šárku Jelínkovou. Děkuji, že jste přišla osobně. Dobrý den. Děkuji za pozvání. Hezké dopoledne. A po telefonních linkách zdravím ekonomku specializující se na trh práce Lindo Kunertovou. Dobrý den i vám.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají