Pro a proti

Nevíme, co s odpadem, říká analytička. Skládkování nahradí energetické využití, oponuje ministerstvo

Pro a proti

Nevíme, co s odpadem, říká analytička. Skládkování nahradí energetické využití, oponuje ministerstvo
Odpad (ilustrační foto)

Plus

 Česká republika by podle ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL)  na svém území snesla až dvakrát více zařízení na energetické využití odpadu. Spalování odpadu, se kterým se do budoucna počítá jako s náhradou za skládkování, nám podle ministerstva navíc pomůže dosáhnout cílů vytyčených pro odpadového hospodářství. Jsou spalovny dobrým způsobem výroby elektřiny, nebo nepřípustnou ekologickou zátěží?
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Až dvakrát více spaloven odpadu by podle ministra životního prostředí Petra Hladíka snesla na svém území ČR. Je žádoucí, aby v Česku vznikala se o zařízení na energetické využití odpadu, lidově spalovny, mají obce a města, která ustupují od fosilních paliv jinou šanci než vyrábět energii spalováním odpadu. Jsou spalovny dobrým nástrojem na výrobu elektřiny a tepla nebo nepřípustnou ekologickou zátěží.

  • Pro a proti Karolíny Koubové.

  • Ve studiu už vítám Nikolu. Jednak odborníci na toxické látky v životním prostředí z organizace Arnika. Dobrý den. Hezký den vám i chat. A mým druhým hostem je Jan Maršák z ministerstva životního prostředí, konkrétně vedoucí oddělení recyklace a strategie přechodu k cirkulární mu hospodářství dočasně pověřen řízením odboru cirkulární ekonomiky. Vítejte. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají