Pro a proti

Nerovnosti mezi školami nevyřešíte dobrovolně, volá po systémovém řešení pro základní školství Hřebecký z EDUin

Pro a proti

Nerovnosti mezi školami nevyřešíte dobrovolně, volá po systémovém řešení pro základní školství Hřebecký z EDUin
Škola

Plus

Rozdíly mezi jednotlivými základními školami jsou propastné. Dělají obce, coby jejich zřizovatelé, dost pro kvalitu vzdělávání na tomto stupni? „Dělají maximum v mezích možností a podpory, která se jim dostává,“ uvádí v Pro a proti 1. místopředseda Sdružení místních samospráv Oldřich Vávra. Programový ředitel společnosti EDUin Miroslav Hřebecký upozorňuje, že některé obce nemají odbornou kompetenci nebo důraz na školství jako prioritu.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • A v poslední školní den tematicky nabízíme i pro a proti týkající se vzdělání. Nová studie, tak když se rok a partnerství pro vzdělávání upozorňuje na propastné rozdíly mezi školami. Ty sice často dělí jen několik km, co do úrovně vzdělání jsou ale rozdíly mnohem výraznější. Jakou odpovědnost nesou obce coby zřizovatelé základních škol. A kdy se české děti dočkají alespoň podobně kvalitního vzdělání jako jejich spolužáci ve Finsku, Estonsku, Kanadě či Nizozemsku, které studie hodnotí velmi vysoko?

  • A proti Karolíny Koubové.

  • A já už do zlínského studia zdravím prvního místopředsedu sdružení místních samospráv Oldřicha Vávry, zároveň předsedou pracovní skupiny pro školství, sport a kulturu. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají