Pro a proti

Menší dávky Ukrajinci ustojí. Nebudou mít ale kde bydlet, kritizuje Lex Ukrajina 5 psychoterapeutka Roubalová Kostlánová

Pro a proti

Menší dávky Ukrajinci ustojí. Nebudou mít ale kde bydlet, kritizuje Lex Ukrajina 5 psychoterapeutka Roubalová Kostlánová
Uprchlíci z Ukrajiny v prostorách krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině

Plus

Česká vláda od července zpřísňuje pro Ukrajince podporu v ubytování i pobírání humanitární dávky. Sníží takzvaný Lex Ukrajina 5 životní úroveň žadatelů o dočasnou ochranu? Psychoterapeutka Věra Roubalová Kostlánová z platformy Babičky bez hranic tvrdí, že nový zákon potřebnou stabilitu uprchlíkům nedává. Ředitelka odboru nepojistných sociálních a rodinných dávek ministerstva práce a sociálních věcí Kateřina Jirková věří, že podpora pro uprchlíky zůstává dostatečná.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Česká vláda zpřísňuje od července pro ukrajinské uprchlíky podporu v ubytování i pobírání humanitární dávky. Kabinet bude dnes jednat o tom, jaké náklady na bydlení mají být nově zahrnuty do humanitární dávky. Sníží tzv. Lex Ukrajina pět životní úroveň žadatelů o dočasnou ochranu, kteří utekli před ruskou invazí? Nebo byla naopak úprava pravidel nutná, aby ministerstvo práce a sociálních věcí zabránilo zneužívání pomoci a zajistilo potřebnou podporu nejzranitelnějším Ukrajincům a Ukrajinkám.

  • Pro a proti Karolíny Koubové.

  • Pozvání do našeho vysílání přijali psychoterapeutka Věra Roubalová z platformy babičky bez hranic, tedy nevládní organizace, která se věnuje pomoci uprchlíkům a od února 2022, tedy příchozím z Ukrajiny. Zdravím vás po telefonních linkách. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu