Pro a proti

Konec uhlí do roku 2033 hrozí nedostatkem elektřiny, říká exministr Brabec. Termín je realistický, oponuje ministr Hladík

Pro a proti

Konec uhlí do roku 2033 hrozí nedostatkem elektřiny, říká exministr Brabec. Termín je realistický, oponuje ministr Hladík
Kouř, uhelná elektrárna, energetika, komín (ilustrační foto)

Plus

Můžeme se od fosilních paliv bez rizika odklonit do roku 2033, jak předpokládají ministři v právě dokončované energetické koncepci státu? Nebo bychom kvůli zhoršené bezpečnostní situaci v Evropě neměli tolik pospíchat? A rozhodnou politici, nebo ekonomika? Ptáme se ministra životního prostředí Petra Hladíka z KDU-ČSL a jeho předchůdce v ministerské funkci, poslance hnutí ANO Richarda Brabce.
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Česko by do 10 let mělo přestat spalovat uhlí. Počítá s tím vláda, která si tento cíl předsevzala už ve svém programovém prohlášení. Ministerstvo průmyslu a ministerstvo životního prostředí brzo představí novou energetickou koncepci státu. Mělo by z ní vyplynout, jak se zbavíme závislosti na uhelných elektrárnách a uhelných teplárnách. Redaktoři ze zpravodajského serveru iROZHLAS však zjistili, že čeští politici se na tom, dokdy skoncovat s uhlím neshodnou. Kromě toho, že rok 2033 považuje za předčasný opozice, pochybnosti o něm mají i někteří vládní zákonodárci. Kdy se budeme moct zbavit uhlí?

  • Pro a proti Lukáše Matošky.

  • Našimi hosty na dálku jsou ministr životního prostředí z KDU-ČSL Petr Hladík. Dobrý den, pane ministře. Krásně. Dobrý den. A stínový ministr životního prostředí z hnutí ANO Richard Brabec. Dobrý den i vám, pane poslanče.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají