Příběhy sportovců

Dvojnásobný olympijský šampion, který neustále hledá nové výzvy. Poslechněte si medailon Lukáše Krpálka

Příběhy sportovců

Dvojnásobný olympijský šampion, který neustále hledá nové výzvy. Poslechněte si medailon Lukáše Krpálka
Judista Lukáš Krpálek bral v životě už dvakrát olympijské zlato. Jaká cesta k němu vedla?

Radiožurnál Sport

Jak výjimečný český judista vzpomíná na zisk první světové medaile v seniorské kategorii? Bylo pro Lukáše Krpálka těžké si vybudovat respekt u elitních světových soupeřů? Předpovídal mu jeho trenér Petr Lacina velkou budoucnost? Projevoval se jeho aktivní zápal pro sport už na základní škole? Jak mu sedí jako doplňkový sport fotbal, při kterém se s tréninkovými parťáky pere? Poslechněte si, jak se Lukáš Krpálek vypracoval až mezi nejvýznamnější sportovní ikony juda. 
Petr Kadeřábek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Sám tomu ještě nějak nevěřím a třeba mi to dojde až později. A je to určitě úžasný.

  • Toto jsou slova Lukáše Krpálka z roku 2011, kdy v pařížské hale Bercy vybojoval svou vůbec první seniorskou medaili na MS. Tehdy z toho byl bronz. Ale právě touto medailí se juniorský světový šampion a vítěz několika Grand Prix získal respekt soupeřů.

  • Po tomto MS stoprocentně přece jenom ta kvalita soupeřů nebo kvalita celého turnaje na těch svěťácích, to se stihne vůbec nedá srovnat. Tady prostě je sbírka masakr. A on to dokázal. Tak hlavně je to jeho speciální vrozená kondice, dar od od matičky přírody. Na tom to má všechno postavený. Ale co je potřeba říct, strašlivě se začalo judistický, což jsme věděli, že tam má rezervy a udělal obrovský kus práce. A ještě jsem a kam zlepšovat, což je výhoda. Samozřejmě. Využili mu 20 let, tak to není hotový džudista, což je určitě dobrá zpráva pro nás Čechů.

Ostatní také poslouchají