Páteční finiš Kateřiny Neumannové

Je úžasné, že světová tyčka má Duplantise, říká trenér Janáček. Příprava dětí má být všeobecná, myslí si

Páteční finiš Kateřiny Neumannové

Je úžasné, že světová tyčka má Duplantise, říká trenér Janáček. Příprava dětí má být všeobecná, myslí si
Štěpán Janáček se po skončení aktivní kariéry dal na dráhu trenéra. Nejen o tom vyprávěl ve studiu Radiožurnálu Sport

Radiožurnál Sport

Ve studiu Radiožurnálu Sport si s moderátorkou Kateřinou Neumannovou povídal bývalý skokan o tyči Štěpán Janáček. V pořadu Páteční finiš prozradil, čemu se věnuje po skončení aktivní kariéry. Kdo podle něj nahradí právě odcházející českou legendu Jana Kudličku? V čem je světový rekordman Armand Duplantis výjimečný? Užijte si celý rozhovor se Štěpánem Janáčkem, který se zúčastnil olympijských her v Sydney, Athénách a Pekingu.
Kateřina Neumannová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hezké páteční dopoledne od mikrofonu Radiožurnálu sport. Vám se Katka Neumannová. Mým dnešním milým hostem je bývalý atlet, tyčkař Štěpán Janáček, který po konci kariéry zůstal u sportu v roli trenéra a manažera projektu olympijský víceboj. Štěpáne, ahoj, díky, že tady se ji ahoj. Děkuji za pozvání. Štěpáne, ty jsi mimo jiné také trenérem a e-maily Švábíkové, naší nejlepší tyčkařky současnosti. Co bylo pro tebe těžší být sám atletem, se sebou nebo být trenérem?

  • Tak určitě určitě spousta trenérů říká asi to, co budu říkat já. To znamená, že ta trenérská role je samozřejmě víc zavazující. Ten trenér nemá úplně šanci ovlivnit potom, co se ve finále na tom závodě děje. A samozřejmě to jakoby prožívám na té tribuně hodně, ale snažím se to tlumit tak, aby to, aby se to nepřeneslo jako na to závodník anebo na to závodníci. Takže my jenom potvrzuji asi slova dalších trenérů, že to je, myslím si, obtížnější situace právě z tohoto pohledu.

  • Ty nevíš, trénuješ holku a to je údajně také samostatná disciplína. Jak je rozdíl trénovat holky a kluky?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají