Osobnost Plus

Ženské tělo je od určitého věku neviditelné, protože nenaplňuje ideál krásy, říká spisovatelka Klára Vlasáková

Osobnost Plus

Ženské tělo je od určitého věku neviditelné, protože nenaplňuje ideál krásy, říká spisovatelka Klára Vlasáková
Klára Vlasáková

Plus

Ovdovělá šedesátnice Marie vdává svou dceru a cítí, že o ni nadobro přišla. Román Kláry Vlasákové Těla řeší emancipaci, mateřství, pocit vlastní užitečnosti, porozumění blízkým i generační spory.
Michael Rozsypal

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ovdovělá šedesátnice vdává svou dceru a cítí, že o ní nadobro přišla. Román Kláry Vlasákové těla řeší emancipaci, mateřství, pocit vlastní užitečnosti, porozumí k blízkým i generační spory. Denník N označil dílo za knihu roku. Autorka byla už před třemi lety nominovaná na cenu Jiřího Ortena za svůj literární debut praskliny. Pracuje tak jako scénáristka, dramaturgyně, spolupracuje s ČT i ČRo a krom zmíněných románu píše i povídky nebo rozhlasové hry. Studovala žurnalistiku a Gender Studies na Univerzitě Karlově i scenáristiku na pražské FAMU. Spisovatelka Klára Vlasáková je mým dnešním hostem. Dobrý den. Vítejte. Dobrý den.

  • Taky já jsem Michael Rozsypal a přeji dobrý poslech.

  • Osobnost.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu