Osobnost Plus

Zemanovo působení na Hradě souvisí s nezralostí naší demokracie. Ta i po 30 letech zápasí o svoji podobu, soudí filozof Němec

Osobnost Plus

Zemanovo působení na Hradě souvisí s nezralostí naší demokracie. Ta i po 30 letech zápasí o svoji podobu, soudí filozof Němec
Václav Němec, filozof

Plus

„Když veřejně činná osobnost nebo politik začne nadbíhat tomu, co si lidé myslí, zvláště pokud jde o pokleslejší mínění, podílí se na utváření tohoto veřejného mínění a tím přispívá k celkovému úpadku společnosti,“ myslí si Václav Němec, filozof a pedagog Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Kdo je v Česku příkladem takového selhání? A jaký to má dopad na společnost?
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nejodpudivější tváří selhání elit jsou vzdělaní lidé, kteří začnou surfovat na vlnách veřejného mínění, říká filozof zabývající se politikou a dodává někdy jsou poněkud odpudivé politické kroky ještě relativně nevinné, protože se odehrávají ve fungujícím systému, který zabrání jejich nejhorším důsledkům. Jindy už může jít o čisté zlo. Konec citace. Český filozof a pedagog Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Václav Němec je můj dnešní host. Vítám vás. Dobrý den. Dobrý den a hezký den z nosu přeje Barbora.

  • Tachecí.

  • Tak řekněte, je pro vás Miloš Zeman, bývalý český prezident, už je pro vás ukázkou toho selhání elit, o kterém jste mluvil?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají