Osobnost Plus

Vzor v udržitelnosti? To by mohla být nějaká vesnice v Africe, uvažuje expert na cirkulární ekonomiku Vosecký

Osobnost Plus

Vzor v udržitelnosti? To by mohla být nějaká vesnice v Africe, uvažuje expert na cirkulární ekonomiku Vosecký
Vojtěch Vosecký

Plus

Vytvářel klimatický plán Prahy, studoval environmentální inženýrství v Nizozemsku a je odborníkem na cirkulární ekonomiku. Vojtěch Vosecký říká, že nejlepší odpad je ten, který nikdy nevznikne. V čem se nám daří a v čem naopak ne? A jak se starají o odpad například v Nizozemsku?
Michael Rozsypal

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nejlepší je odpad, který nevznikne, říká odborník na cirkulární ekonomiku, který šíří osvětu v oblasti oběhového hospodářství. Vyrůstal v Praze, studoval enviromentální inženýrství Nizozemsku a nyní žije ve Švédsku. V roce 2022 byl sociální síti LinkedIn oceněn jako top Green boj s v Evropě. Byl také součástí týmu, který vytvořil klimatický plán Prahy a spolupracoval s Evropským parlamentem. V současné době pracuje pro jednu ze světových organizací Cirkl ekonomy. Spoluzakladatel institutu cirkulární ekonomiky Vojtěch Vosecký je mým dnešním hostem. Dobrý den. Vítejte.

  • Dobrý den. Díky. Já jsem Michael Rozsypal a přeji dobrý poslech.

  • Pane Vosecký, dočetl jsem se, že v lednu 2022 se vedení hlavního města Prahy shodlo na tom, že budoucnost města i v tzv. oběhové ekonomice. Co to znamená?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají