Osobnost Plus

Vyšetřovatel Dzuro: Putin se může dostat i před mezinárodní tribunál. U zločinců z Jugoslávie nám taky nejdřív nevěřili

Osobnost Plus

Vyšetřovatel Dzuro: Putin se může dostat i před mezinárodní tribunál. U zločinců z Jugoslávie nám taky nejdřív nevěřili
Vladimír Dzuro, bývalý vyšetřovatel válečných zločinů u Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii

Plus

Bývalý vyšetřovatel válečných zločinů u Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii Vladimír Dzuro tvrdí, že když vyšetřoval nějakého válečného zločince, vždy ho zajímaly oči, protože odrážejí to, co si člověk doopravdy myslí. „Vladimira Putina jsem nikdy ,na živo‘ neviděl, ale myslím, že je to velice chytrý člověk, zároveň bezcitný k okolí. A bez toho, abych dělal nějaké vědecké soudy, dá se na něj ,napasovat‘ sociopat, což není nadávka,“ říká v Osobnosti Plus.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Plus nahlédl až k samé podstatě zla. Vykopával masové hroby, zatýkal osnovatele vraždění, svědčil proti nim a vyslýchal pozůstalé. A říká když jsou vytvořeny odpovídající podmínky, může úplně kdokoliv spáchat úplně cokoli. Vůbec první český vyšetřovatel válečných zločinů u Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii, autor knihy nejen této vyšetřovatel, podle které byl i natočen film. Vladimír Dzurilla. Hostem osobnosti. Plus. Vítám vás tady. Dobrý den.

  • Po šesti letech. Tak hezký den z.

  • Posil přeje Barbora Tachecí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají