Osobnost Plus

Ukrajinistka Víchová: Západ Zelenského přeceňuje, když si myslí, že je lídrem celého národa. Ukrajinec si nevybírá cara, ale hejtmana

Osobnost Plus

Ukrajinistka Víchová: Západ Zelenského přeceňuje, když si myslí, že je lídrem celého národa. Ukrajinec si nevybírá cara, ale hejtmana
Ukrajinistka Lenka Víchová

Plus

Volodymyr Zelenskyj je v očích Západu výraznou politickou osobností a lídrem, který táhne celý národ. Podle ukrajinistky Lenky Víchové je však jako politik přeceňovaný a strhává na sebe příliš pozornosti, která se potom nedostává jiným. „Někteří lidé se tam musí držet a nebýt výraznými, protože to Zelenského a jeho okolí patrně velmi znervózňuje,“ říká. Jak Zelenského vnímají sami Ukrajinci? A je opravdu Zelenskyj symbolem směrem ven i uvnitř Ukrajiny?
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • A začíná osobnost. Plus Barbory Tachecí.

  • Je velké dilema kritizovat vládu a prezidenta země, která je ve válečném stavu, říká. Ale neubrání se poznámce, že Volodymyr Zelenskyj jako politická osobnost přeceňovaný a strhává na sebe příliš pozornosti. Cituji někteří lidé se tam musí držet a nebýt výraznými, protože to Zelenského a jeho okolí patrně velmi znervózňuje, říká ukrajinistka Lenka Víchová, můj dnešní host. Vítám vás. Dobrý den. Dobrý den a hezký den z plesu přeje Barbora Tachecí.

  • Tak v jakém smyslu, paní Víchová, je Zelenskyj přeceňovaný? Kdo ho přeceňovat?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají