Osobnost Plus

Úkolovat literaturu je trošku nebezpečné, myslí si spisovatelka Kateřina Tučková. Nepátrám po šokujících tématech, dodává

Osobnost Plus

Úkolovat literaturu je trošku nebezpečné, myslí si spisovatelka Kateřina Tučková. Nepátrám po šokujících tématech, dodává
Kateřina Tučková

Plus

Napsala Žítkovské bohyně, Vyhnání Gerty Schnirch a naposledy Bílou Vodu. Na první pohled to může vypadat, že Kateřina Tučková vyhledává hlavně ženská témata vytlačovaná na okraj společnosti. „Nikdy to nebylo tak prvoplánové, že bych pátrala po tématu, které by zvedlo ze židlí českou společnost. Naopak je to hodně niterní proces, protože si ta témata našla mne,“ říká v Osobnosti Plus. 
Michael Rozsypal

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Populární mezi čtenáři a oceňována odborníky. Její knihy jsou bestsellery a překládány do více než 20 jazyků. Nakladatelství její poslední knihu Bílá Voda vydalo v nevídaném počtu 125000 kusů. Získala Magnesie Literu a jako třetí žena dostala státní cenu za literaturu. Spisovatelka Kateřina Tučková je mým dnešním hostem. Dobrý den. Vítejte.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání. Já jsem Michael Rozsypal a přeji dobrý poslech.

  • Paní Tučková, když se podívám na témata vašich knih, česko-německé smíření, církev v ženy vytlačované na okraji společnosti, to jsou poměrně třaskavá témata v české společnosti. Řekla byste, nebo souvisí to nějak s vaší snahou vytrhávat čtenáře z lhostejnosti?

Více z pořadu