Osobnost Plus

Snažíme se nesoudit, to necháváme na divákovi, říká o hře z Formanova života herec Adamczyk

Osobnost Plus

Snažíme se nesoudit, to necháváme na divákovi, říká o hře z Formanova života herec Adamczyk
Herec Marek Adamczyk

Plus

Letní scéna Muzea Kampa chystá inscenaci o životě režiséra Miloše Formana. Na co se mohou diváci těšit a co se dověděl o světoznámém českém umělci, popisuje představitel hlavní postavy herec Marek Adamczyk. „Inscenace je poměrně rozmáchlá. Popisujeme dlouhé období Formanova života. Jsou to střídající se obrazy profesních úspěchů i toho, jak se vyrovnával s rodinnými a životními peripetiemi a tragédiemi. Snažíme se nesoudit, spíš to necháváme na divákovi,“ přibližuje.
Michael Rozsypal

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Začíná pořad osobnost + s Michaelem Rozsypalem. Imponuje mi na něm schopnost nevzdávat se svých ideálů kvůli kompromisům víc i za věcmi a hledat pravdu, řekl o Miloši Formanovi, kterého teď ztvární chystaném představení na Letní scéně Musea Kampa. Hraje v divadle, v pohádkách, ve filmech i v televizi. Zazářil například v seriálu Kukačky nebo soutěže StarDance. Mohlo se ale taky stát filozofem nebo novinářem. Herec Marek Adamczyk je dnešním hostem osobnosti. Plus vítám tě ve studiu. Hezký den. Hezký den. Já jsem Michael Rozsypal a přeji dobrý poslech.

  • Osobnost.

  • Marku, kdo byl podle tebe Miloš Forman? A ta hra, to si začal těžko otázkou. Podle mě Miloš Forman, tak, jak jste říkal v tom v tom úvodu, byl člověk, který si šel cílevědomě za svými sny a vlastně mi mnohem víc známe právě tu jeho uměleckou stránku a myslím si, že o něm taky víme hlavně to, co on chtěl, abychom o něm věděli. On, jak byl velký vypravěč, tak vyprávěl i ten svůj život způsobem, který který je mu vlastně nějak konvenovalo. Měl dobře zmáknuté své PR každého výrobce. Řečeno, to bych řekl, že.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají