Osobnost Plus

Slovensko je extrémní předobraz dění v Česku. Tak o dva tři roky, tvrdí novinář Pečinka

Osobnost Plus

Slovensko je extrémní předobraz dění v Česku. Tak o dva tři roky, tvrdí novinář Pečinka
Bohumil Pečinka

Plus

Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica (SMER – sociálna demokracia) se může stát záminkou k omezování demokracie i u nás, tvrdí Bohumil Pečinka, komentátor serveru Echo24 a spoluautor podcastu Kecy a politika. „Už v 90. letech jsme měli se Slováky různé politické cykly. Kolem roku 2010 se sladily a teď mám pocit, že jsou tak dva tři roky před námi,“ říká v Osobnosti Plus.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Plus atentát na Fica se může stát záminkou k omezování demokracie. Pro tuto variantu vývoje už se dopéká ideologická interpretace využitelná podle maďarského vzoru v obou zemích bývalého Československa, myslí si a říká pokud skutečně Slovensko nastoupí cestu k autoritativnímu státu, musejí být i Češi na pozoru, protože se tím ve skutečnosti prošlapává cesta Babiše. Vysoká morálka. Konec citace. Analytik a komentátor, autor Bohumil Pečinka z Echo24 je dnešním hostem osobnosti. Plus. Vítejte. Dobrý den.

  • Dobrý den. A podcastu. Kecy a politika, to by se mohl by měla kolem sebe nikdy nikdy. Nedopustili by.

  • To neřekl. Prosím vás, takže také autor podcastu politika. Hezký den. Spal jsem, přeje Barbora Tachecí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají