Osobnost Plus

Ruský režim funguje jako pyramida, která je špičkou dolů. Není tím pádem moc stabilní, míní historik Šimov

Osobnost Plus

Ruský režim funguje jako pyramida, která je špičkou dolů. Není tím pádem moc stabilní, míní historik Šimov
Jaroslav Šimov, novinář a historik

Plus

Podle historika a novináře Jaroslava Šimova je Kreml čím dál izolovanější od okolního světa. K tomu přispěla i pandemie, během níž se Vladimir Putin skrýval v něčem, čemu se říká bunkr. Jakým způsobem a za jak dlouho se v Kremlu bude předávat moc? A jak je v Rusku silný mýtus „falšování dějin“?
Lucie Vopálenská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Bude obtížné najít nějakého vůdce po Putinovi, který mu bude vyhovovat a bude se k němu chovat loajálně. Z toho musí mít Putin hrozný strach. A já mu vůbec tyto starosti nezávidím. Občas s ním skoro soucítím, pravil před dvěma měsíci. Narodil se v Bělorusku, vystudoval v Moskvě a už skoro čtvrt století žije v Česku. V pražském sídle Rádia Svobodná Evropa Rádia Svoboda pracuje na postu zástupce ředitele ruského vysílání. Historik a novinář Jaroslav Šimon je hostem dnešní osobnosti. Plus. Dobrý den. Vítejte ve studiu.

  • Dobrý den. Témata jsou očekávatelná a od mikrofonu přeje příjemný poslech Lucie Vopálenská.

  • Osobnost.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají