Osobnost Plus

Příliš dlouho jsme se paktovali s diktátorskými režimy. Kultivovaný svět se musí začít spoléhat sám na sebe, míní Jiří Mádl

Osobnost Plus

Příliš dlouho jsme se paktovali s diktátorskými režimy. Kultivovaný svět se musí začít spoléhat sám na sebe, míní Jiří Mádl
Jiří Mádl

Plus

Někteří v něm stále vidí jen mladého kluka z filmu. Tak úplně mladý už ale Jiří Mádl není a jeho tvůrčí aktivity se za ta léta velmi rozrostly. Vedle hraní, režírování a scenáristiky mu taky vyšla kniha. Nyní pracuje na historickém filmovém projektu s názvem Vlny, jehož kulisy tvoří Československý rozhlas v letech 1967 a 1968.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ti, kteří v něm pořád vidí jen mladého kluka z filmu, dělají velkou chybu. Jednak už není tak úplně mladý a za druhé jeho tvůrčí aktivity se za ta léta notně rozrostly. Vedle hraní, režírování a scenáristiky mu taky vyšla knížka. A cituji knížka je útvar, se kterým člověk stráví hodně času, a tak si ho zabydlí, že mu to potom není proti srsti. Nechat si říkat spisovatel, když na ní pracoval dva roky. Konec citace. Spisovatel Jiří Mádl mým hostem.

  • Vítejte dobrý den. Dobrý den. Hezký den z plusu přeje Barbora Tachecí.

  • Osobnost. Plus.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají