Osobnost Plus

Politolog Weiss: Kampaň je plná českých témat, ale k těm europoslanci nemají co říct

Osobnost Plus

Politolog Weiss: Kampaň je plná českých témat, ale k těm europoslanci nemají co říct
Tomáš Weiss

Plus

Už za týden budeme znát výsledky voleb do Evropského parlamentu (EP). Politolog Tomáš Weiss k tomu říká: „Kampaň je ale plná českých témat, a to přestože volíme poslance a poslankyně EP, kteří k domácím tématům nebudou mít absolutně co říct.“ Česká témata jsou podle něj v této volbě zcela irelevantní. „Tedy pro to, kam kandidují. Další skupinou jsou ti, co zas rovnou říkají, že tam pojedou, ale EP nevěří.“
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Trump představuje naprostou antitezi evropské představy o globálním řádu založeném na pravidlech. Pokud se Spojené státy ani nebudou tvářit, že je třeba udržovat pravidla, jež platí víceméně pro všechny, bude mít EU velký problém zabránit rozpadu mezinárodních režimu a organizací. Říká prof. Tomáš Weiss z katedry evropských studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Dnešní host osobnosti. Plus vítám vás. Dobrý jen.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání a hezký den přeje Barbora Tachecí.

  • Osobnost.

Více z pořadu

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu