Osobnost Plus

Odzbrojení Ruska? To spíš věřím, že bude jaderně ozbrojené Polsko, odpovídá bývalý premiér Topolánek

Osobnost Plus

Odzbrojení Ruska? To spíš věřím, že bude jaderně ozbrojené Polsko, odpovídá bývalý premiér Topolánek
Mirek Topolánek

Plus

„Volodymyr Zelenskyj říká to, co od něj chce slyšet ukrajinský lid,“ komentuje válku bývalý premiér Mirek Topolánek. „Nechci nic predikovat, ale pokud bude Ukrajina v původních hranicích bez Krymu, bude to obrovský úspěch. Protože o Krym přišla už v roce 2014 a my jsme k tomu víceméně mlčeli. Dnes je nejen ruskojazyčný, jako byl vždy, ale i ruským lénem a bude velmi složité dostat Putina při jednání do situace, že by obětoval i Krym.“
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Putina poznal zač i oči. V roce 2009 1 jako šéf tehdejšího českého předsednictví EU s ruským prezidentem o plynové krizi. Chválil si unikátní příležitost jednat pět a půl hodiny s Putinem a jeho týmem a říci spoustu věcí. Dnes si myslí, že by za Putinem měl někdo přijít a říct mu milý Vladimíre Vladimírovi, či můžeme garantovat to, že v Haagu proběhne spravedlivý tribunál s válečnými zločinci s tebou v čele. A to, že nedopadneš jako Kaddáfí nebo Husajn. Jaké jiné garance od nás ten člověk?

  • Proboha může dostat konec citace. Expremiér Mirek Topolánek mým hostem. Vítejte. Dobrý den. Báro. A hezký den přeje Barbora Tachecí.

  • Osobnost.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají