Osobnost Plus

Obviňovat budoucí italskou premiérku Meloniovou z neofašismu je něco odporného a sprostého, zlobí se šéfredaktor Balšínek

Osobnost Plus

Obviňovat budoucí italskou premiérku Meloniovou z neofašismu je něco odporného a sprostého, zlobí se šéfredaktor Balšínek
Dalibor Balšínek, novinář a manažer

Plus

O zřejmě budoucí italské premiérce Giorgii Meloniové šéfredaktor Echo24 a týdeníku Echo Dalibor Balšínek napsal: Konečně projev o evropských hodnotách. „Popírání vlastní identity je hlavním tónem, který zaznívá z moderních kruhů. Je důležité i pro Evropu, že se někdo vrátil k základním hodnotám, bez kterých společnost nemůže přežít. Je to důležité i proto, že to říká budoucí představitelka silné evropské země, protože Itálie je čtvrtá nejvýznamnější ekonomika EU,“ říká.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Už má slovo Barbora Tachecí. A začíná osobnost.

  • Plus konečně projev o evropských hodnotách, napsal na svůj twitterový účet a připojil krátký video úryvek z projevu budoucí nové italské premiérky. V něm se mimo jiné říká nesmím se definovat jako Italka, křesťanka, žena, matka. Musím být občan x pohlaví, x rodič, jedna rodič, dvě. Musím být číslo, protože když jsem jen číslo a nemám žádnou identitu ani kořeny, budu perfektní od probuzení napospas finančním spekulantům. Proto vzbuzujeme tolik strachu, že nechceme být čísly. Budeme bránit hodnotu lidské bytosti, řekl budoucí thajská premiérka Giorgia Meloniová, které Dalibor Balšínek, šéf Echo24 a týdeníku Echo.

  • Tolik tleskal. Vítejte. Dobrý den. Dobrý den.

Více z pořadu