Osobnost Plus

Nikdo nezačne pít jen tak. Vždy jsou za tím věci, které nevidíme, říká autorka Zápisníku alkoholičky

Osobnost Plus

Nikdo nezačne pít jen tak. Vždy jsou za tím věci, které nevidíme, říká autorka Zápisníku alkoholičky
Michaela Duffková

Plus

Vše začalo webovým blogem, ze kterého se později stala stejnojmenná kniha s pokračováním. Nyní směřuje film Zápisník alkoholičky s Terezou Rambou v hlavní roli do kin. Hostem Osobnosti Plus je autorka a zakladatelka centra Alko pro léčbu závislostí Michaela Duffková. 
Michael Rozsypal

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Plus v roce 2018 začala psát blog zápisník alkoholičky, kde se svěřuje s velmi osobními zkušenostmi s bojem s alkoholem a získala cenu Magnesia Litera. A poté vznikly také knihy zápisník alkoholičky a zápisník abstinentky. Film podle první z nich teď v červenci vstupuje do kin s Terezou Rambou v titulní roli. Spisovatelka, která ale dnes také provozuje Centrum alkohol pro léčbu závislostí. Michaela Duffková i v dnešním hostem. Já jsem tomu moc rád. Vítám vás a přeji dobrý den. Dobrý den. Já jsem Michael Rozsypal a přeji dobrý poslech.

  • Osobnost.

  • Michaelo, jaké je to vidět ten váš příběh na filmovém plátně?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu