Osobnost Plus

Nelze očekávat jiné řešení než násilí. Izrael vznikl v prostředí, kde je naprosto nechtěný, říká poradce Kartous

Osobnost Plus

Nelze očekávat jiné řešení než násilí. Izrael vznikl v prostředí, kde je naprosto nechtěný, říká poradce Kartous
Bohumil Kartous

Plus

„Stojím na straně Izraele, také vnímám tíživou neřešitelnost Palestinců a možnost společnosti vyrovnat se s traumatem, ale ještě být lídrem změny,“ řekl Bohumil Kartous, který měl možnost mluvit s lidmi z Palestiny v uprchlickém táboře na řeckém ostrově Chios před třemi lety.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Stojím na straně Izraele a jeho práva na obranu. Zároveň ale vnímám tu nesnesitelně tíživou neřešitelnost Palestinců a reálnou možnost silně traumatizované společnosti nejen se vyrovnat s traumatem, ale ještě být pomyslným lídrem změny, říká muž, který měl možnost mluvit s lidmi z Palestiny v uprchlickém táboře na řeckém ostrově Chios.

  • To bylo před třemi lety. Cituji palestinská společnost je tak traumatizovaná, že produkuje jedince, kteří jsou ochotni obětovat život v nesmyslném aktu násilí. Trauma je přímou příčinou agrese, kterou lze jednoduše zneužít. Konec citace. Bohumil Kartous, poradce ministra školství, mluvčí českých elfů a prorektor VŠ ekonomie a managementu. A taky spisovatel Víta Masare. Dobrý den a hezký den. Spojila s +.

  • Přeje Barbora Tachecí, osobnost.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají