Osobnost Plus

Nejsem rozmazlená diva, která potřebuje dům vytopený na 25 stupňů. Kvůli válce i planetě, říká pěvkyně Pecková

Osobnost Plus

Nejsem rozmazlená diva, která potřebuje dům vytopený na 25 stupňů. Kvůli válce i planetě, říká pěvkyně Pecková
Dagmar Pecková

Plus

Mezzosopranistka a herečka činohry Dagmar Pecková svůj život dělí mezi Německo, kde má rodinu, a Česko. Němci se prý snaží se svou historií vyrovnat, pokud to tedy vůbec jde. „Je to samozřejmě neomluvitelné a nedá se to omluvit ani tím, že Stalin dělal v podstatě úplně stejná zvěrstva – jen vyšel z 2. světové války jako vítěz. Náš výklad dějin se tomu pak přizpůsobil, a tak neustále posloucháme neomluvitelnost, co Němci prováděli,“ říká v pořadu Osobnost Plus.  
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Teď už má slovo Barbora Tachecí. Začíná osobnost.

  • +. Dnes večer bude zářit na slavnostním pietním koncertu Památníku ticha žena, která říká, že se nesnažila stát během.

  • Prostě to přišlo. Prošla nejlepšími kord, koncertními sály světa a zpívala a vyčnívala nejen tím, jak zpívala, ale taky tím, jak vypadala a jak se chovala. Proříznutá ústa byla v mém životě darem i prokletím, říká Dagmar.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají