Osobnost Plus

Naše společnost je zatížená stereotypy. Proto je pro některé ženy těžší se prosadit, říká moderátorka Peroutková

Osobnost Plus

Naše společnost je zatížená stereotypy. Proto je pro některé ženy těžší se prosadit, říká moderátorka Peroutková
Jana Peroutková (ilustrační foto)

Plus

Ve 34 letech v České televizi moderuje ty nejprestižnější pořady. Novinářka Jana Peroutková při práci využívá jak vystudovanou sociologii a politologii, tak život na vesnici. Jak zvládá každodenní nápor špatných zpráv? Co pro ni znamená veřejnoprávní televize? A jaký vliv měla práce na její rodinu?
Michael Rozsypal

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • V ČT moderuje ty nejprestižnější pořadech. V 31 letech začala moderovat události Události, komentáře a interview ČT 24. Říká, že k práci se jí hodí vystudovaná sociologie i politologie, ale taky život na vesnici, protože pak rozumí názoru voličů, vlády i opozice. A nechceme se uzavírat jen do jedné názorové bubliny. Také závodně dělala atletiku, má stříbro z mistrovství republiky. Dělala také hasičský sport a je maminkou dvou dcer. Novinářka a moderátorka Jana Peroutková je mým dnešním hostem. Ahoj. Vítej.

  • Ahoj. Dobrý den.

  • Od mikrofonu ČRo Plus zdraví Michael Rozsypal.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají