Osobnost Plus

Naše společnost je rozpolcená a vystresovaná, myslí si egyptolog Bárta

Osobnost Plus

Naše společnost je rozpolcená a vystresovaná, myslí si egyptolog Bárta
Miroslav Bárta

Plus

„Poslední dobou jsem pod vlivem různých čísel a například je skvělé, že náš hrubý domácí produkt od roku 1989 vyrostl asi sedminásobně. Reálně to bude méně, ale je to bezvadné. V živé paměti a obrovské úctě mám i profesora Josefa Kouteckého, který když začínal léčit rakovinu dětí, umíralo jich devět z deseti. Dnes je to jedno z deseti, což je stále tragédie, ale statisticky je to fantastické číslo,“ vypočítává egyptolog Miroslav Bárta úspěchy v naší zemi.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jsme společností, která je nyní nezpochybnitelné krizi v energetické krizi, v krizi společenské smlouvy, v krizi leadership. U zřetelně teď vidíme, co nám nešlo a co můžeme začít dělat lépe. A to je podstata vzestupu a pádu a regenerace cesty civilizací, říká prof. Miroslav Bárta, český egyptolog a archeolog a čerstvě nový člen Americké akademie umění a věd. Gratuluji a dobrý den.

  • Dobré ráno. A díky za další pozvání.

  • Barbora Tachecí vám přeje hezký den. Klesl.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají