Osobnost Plus

Matematik Kechlibar: K polarizaci společnosti dochází, když někdo ztratí monopol na informace. Hlavním problémem je vznik ortodoxie

Osobnost Plus

Matematik Kechlibar: K polarizaci společnosti dochází, když někdo ztratí monopol na informace. Hlavním problémem je vznik ortodoxie
Marian Kechlibar

Plus

„Když jste moc velký fanoušek nějakého politika, stáváte se nástrojem jeho zájmu, místo toho, aby on hájil vaše zájmy,“ říká matematik a politický publicista Marian Kechlibar. Proč je polarizace společnosti tak nebezpečná? A s kterou historickou událostí můžeme dnešní stav srovnat?
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Kdybych po sobě měl posmrtně zanechat aspoň jednu politickou myšlenku, jsem smířen s nulou. Ale tedy kdyby, zněla by nepropadejte pokušení brát politiku jako sport, napsal a dodal jakmile milí čtenáři přímých myšlenku, že buď jen Babiš, nebo Fiala způsobuje svým zájmům hned několik škol. Matematika. Politický publicista Marian těch liber mým dnešním hostem. Vítejte. Dobrý den. Dobrý den a hezký den z plusu přeje Barbora Tachecí.

  • Tak nabízí se otázka, jak nám voličům ubližuje přístup. Buď jen Fiala, nebo buď jen Babiš.

  • Toto problém se replikuje všude po světě. Když jste moc velký fanoušek, tak se stáváte vy v podstatě nástrojem zájmu toho politika, místo aby to bylo naopak, že on má hájit vaše zájmy. Ale pokud vy si ho vezme to jako maskota, tak budete hájit zájmy jeho, včetně toho, že ho budete hájit v nějakých situacích, které jsou neomluvitelné apod.. Čili vzniká taková ta sportovní dynamika, že jakoby parchant, ale náš, a to je podle mě velice nebezpečné pro dlouhodobě zdraví celé společnosti.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají