Osobnost Plus

Lidé svůj zlozvyk prozradí i mimoděk, třeba šatnářka, co si zkouší cizí kabáty, směje se sociální architektka Šedá

Osobnost Plus

Lidé svůj zlozvyk prozradí i mimoděk, třeba šatnářka, co si zkouší cizí kabáty, směje se sociální architektka Šedá
Kateřina Šedá

Plus

Národní sbírka zlozvyků je součást projektu Kateřiny Šedé CELEJ VON, který vzniká ke 200. výročí narození zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela. „Stále se snažím o popularizaci Mendela, ale hlavním cílem bylo přes zlozvyky zjistit, co vypovídají o českém národě. A platforma ukazuje, že je dobrá i ke vzájemnému poznávání,“ říká umělkyně a sociální architektka Kateřina Šedá.
Michael Rozsypal

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nechává sáčky od čaje ve dřezu, skáče do řeči nebo si kupuje boty, které nenosí, aby je nezničil. A to jsou některé ze zlozvyků mého dnešního hosta. O zlozvycích ale nemluvím z nějaké škodolibosti, ale naprosto schválně. Žena, která sedí naproti mně ve studiu, totiž vytváří národní sbírku zlozvyků, která bude mít dokonce od června svoji vlastní výstavu. Sociální umělkyně toho má ale za sebou mnohem více. Symbolicky bourá mezilidské bariéry. Získala prestižní cenu Jindřicha Chalupeckého, vyhrála Magnesie Literu, cenu architekt roku. Vystavuje více v zahraničí než doma a dostala se do tak prestižních institucí, kterými jsou třeba té moderní v Londýně. Kateřina Šedá je mým dnešním hostem.

  • Dobrý den. Vítejte. Dobrý den. Děkuji za pozvání. Já jsem Michael Rozsypal a přeji dobrý poslech.

  • Osobnost.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu