Osobnost Plus

Lenka Králová: Českému pohledu na trans* osoby nejvíce škodí sexualizace tématu

Osobnost Plus

Lenka Králová: Českému pohledu na trans* osoby nejvíce škodí sexualizace tématu
Lenka Králová

Plus

Ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že zruší podmínku kastrace pro trans* osoby, které chtějí získat novou úřední identitu. Na přesvědčování politiků, aby podmínku zrušili, se podílela i Lenka Králová z hnutí Trans*parent. „Býváme první trans* lidi, se kterými se setkají, proto tématu nerozumí,“ popisuje politiky, kteří o právech trans* lidí rozhodují.
Lucie Vopálenská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Už má slovo Lucie Vopálenská. Začíná pořad osobnost. Plus.

  • Dobrý den. Ještě jsem se na sebe dost nevina dívala. Celý život jsem v odrazech viděla něco, co jsem nechtěla. A teď jsem konečně sama sebou, říká. Hostem dnešního vydání osobnosti je skutečná hrdinka. Žena, která má v občanském průkazu mužské jméno a příjmení a nebojí se o tom veřejně mluvit. Založila sdružení, transparent nebo spoluzaložil a a v tranzu, což je název jejího pořadu na YouTube. Se svými hosty citlivě mluví o úskalích hledání genderové identity. Nedávno se i díky ní podařilo přesvědčit politiky, aby zrušili podmínku kastrace, která dosud trvá pro transgender osoby, pokud chtějí získat novou úřední identitu. Ve studiu srdečně vítám softwarovou Ing. a transgender aktivistka Lenkou Královou. Dobrý den. Vítejte. Lenko. Ahoj.

  • Ahoj. Zdravím diváky. A já bych si dovolila jenom tady opravit pár faktických tady věcí a já jsem ne spoluzaložil a transparent, já jsem do něj vstoupila, když už asi pět let. XL.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají