Osobnost Plus

Kdyby Putin „odešel“, vyvolá to u Rusů obavy a strach, myslí si historik Kocian

Osobnost Plus

Kdyby Putin „odešel“, vyvolá to u Rusů obavy a strach, myslí si historik Kocian
Jiří Kocian

Plus

„Určitě je ve válce na Ukrajině potenciál globálního konfliktu – není to jasná věc, protože otázka přechodu (z lokálního) do celosvětového přímého konfliktu není jen v dodávkách zbraní, ale v případné spoluúčasti dalších,“ říká historik z Ústavu soudobých dějin Akademie věd ČR Jiří Kocian.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Připouští, že Putin je tím, co rozpoutal největším zločincem od času Hitlera. Cituji je to pravda i v tom, že se vzdaluje od reálného pohledu na důsledky, co by jeho rozhodnutí mohlo přinést. Možná, že vchází do fáze, kdy je mu to už úplně jedno, a tím je nebezpečnější. Říká prof. Jiří Kocián z ústavu soudobých dějin Akademie věd. Dnešním hostem osobnosti. Plus vítejte, pane pro dcery. Dobrý den. Dobrý den. A děkuji za pozvání a hezký den z plusu přeje Barbora Tachecí.

  • Osobnost.

  • Ten váš citát, pane profesore, jsem si půjčila z našeho minulého sezení v osobnosti +, což je zhruba rok a půl za ten rok a půl. Nabyl jste pocitu, že Putinovi je to, čím dál víc jedno?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu