Osobnost Plus

Kauza děkana Ševčíka odhaluje bídu českého vysokého školství, domnívá se novinář Dolejší

Osobnost Plus

Kauza děkana Ševčíka odhaluje bídu českého vysokého školství, domnívá se novinář Dolejší
Václav Dolejší

Plus

Kauza děkana Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) Miroslava Ševčíka odhaluje daleko větší problém českého vysokého školství, domnívá se novinář a politický reportér serveru Seznam Zprávy Václav Dolejší. „Ukazuje to na bídu českého vysokého školství a univerzit. Docházím k závěru, že je to tím, že školy se těší neuvěřitelné akademické svobodě, což je asi správně, ale trochu se to přehnalo,“ říká v Osobnosti Plus autor podcastu Vlevo dole.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Z plus. Miroslav Ševčík by měl pochopit, že klíčovým důvodem, proč končí, nejsou jeho politické názory, ale tragické manažerské a akademické výsledky, napsal a vzápětí se provokativně zeptal má po devíti letech jeho Děkanová ní vůbec smysl zkoušet národohospodářskou fakultu oživit. Nebude lepší rovnou zrušit, rozdělit či nahradit? Dlouholetý politický reportér, spoluautor podcastu o politice vlevo dole, který mimochodem získal před několika dny cen podcast roku v kategorii zpravodajství a publicistika. Gratuluji.

  • A vítám Václav Dolejší. Zde seznam zpráv. Hezký den. Děkuji. Dobrý den a hezký den.

  • Přeje Barbora Tachecí.

Více z pořadu