Osobnost Plus

Jsem systematik a puntičkář. Kdo bude moderovat Události za čtvrt roku, zatím neřeším, naznačuje nový ředitel ČT Souček

Osobnost Plus

Jsem systematik a puntičkář. Kdo bude moderovat Události za čtvrt roku, zatím neřeším, naznačuje nový ředitel ČT Souček
Jan Souček

Plus

Nově zvolený generální ředitel České televize Jan Souček chce ve zpravodajství uvádět informace do kontextu. „Udělám pro to všechno, ale ČT je obrovská zaoceánská loď, kde když začnete otáčet kormidlem, změny poznáte až po čase,“ říká v Osobnosti Plus. „Jednou z dominant mého projektu je důraz na aktuální publicistiku, na aktuální publicistické formáty.“
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Už má slovo Barbora Tachecí. Začíná pořad osobnost. Plus.

  • Přeje si, aby ČT odrážela současnou realitu ve všech souvislostech, včetně názorů, které jsou mimo mainstream. Myslím, že média veřejné služby se nesmí bránit faktu, že i takové názory zaznívají. Pokud se objevují na akcích, jichž se účastní desítky 1000 lidí. Nemůžeme se tvářit, že neexistují. Úkolem médií je dávat věci do kontextu, uvádět na pravou míru vyřčené věty, které jsou někdy mylně uváděn i jako fakt. A konec citace nastupující ředitel ČT Jan Souček mým dnešním hostem. Vítejte. Dobrý den. Hezký den. Děkuji za pozvání a hezký den. Sklo jsem, přeje Barbora Tachecí.

  • Tak bude to, až vy budete v čele, což už bude za pár dnů v čele ČT, bude to ČT dělat u politiků? Tak je myslím to dávat věci do kontextu, uvádět na pravou míru vyřčené věci atd..

Více z pořadu