Osobnost Plus

Jezulátko není automat. Říct, že funguje, je strašné zvěcnění a nepochopení víry, kritizuje kněz Pola

Osobnost Plus

Jezulátko není automat. Říct, že funguje, je strašné zvěcnění a nepochopení víry, kritizuje kněz Pola
Kněz a člen Řádu Karmelitánů z pražského kostela Panny Marie Pavel Pola

Plus

Nakolik dnešní lidé rozumí křesťanské zvěsti nejen Velikonoc? Hostem Osobnosti Plus je katolický kněz Pavel Pola, člen Řádu Karmelitánů z pražského kostela Panny Marie Vítězné a svatého Antonína Paduánského, tedy lidově řečeno „od Jezulátka“.
Lucie Vopálenská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vtělení, smrt na kříži, zmrtvýchvstání, vzkříšení. Pro mnohé nesrozumitelná slova, která v těchto dnech čteme či slýcháme. Jak je vysvětlit sekulárnímu člověku? Jde to vůbec a proč se o to snažit? Hostem dnešní sváteční osobnosti. Plus, jemuž se kterým mimo jiné i toto probereme, katolický kněz Pavel Polák, člen Řádu bosých karmelitánů z pražského kostela Panny Marie Vítězné a svatého Antonína paduánského, lidově řečeno od jezu látka. Vítejte. Dobrý den. Dobrý den. A od mikrofonu zdraví Lucie Vopálenská.

  • Pavle, tento náš rozhovor vysíláme na Velký pátek a ten je v současném Česku svátkem a dnem pracovního klidu už poosmé. Prosadila jej vláda Bohuslava Sobotky na návrh KDU-ČSL v roce 2015. Je to podle vás dobře? Proč by to vůbec měl být volný den z křesťanského hlediska?

  • Tak podle mě se tady spojují dvě věci. Ten křesťanský pohled a křesťané to asi asi uvítali a zároveň ten společenský, kdy vlastně zas až takový důvod pro to, aby to byl státní svátek, tam není. Takže myslím, že to je trošku míchání dvou věcí dohromady.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají