Osobnost Plus

Guvernér Michl je jedním z hrobařů koruny, ohrožuje cenovou stabilitu, kritizuje komentátorka Zlámalová

Osobnost Plus

Guvernér Michl je jedním z hrobařů koruny, ohrožuje cenovou stabilitu, kritizuje komentátorka Zlámalová
Lenka Zlámalová

Plus

„Guvernéra centrální banky Aleše Michla považuji za muže, který ohrožuje cenovou stabilitu. Je to jeden z hrobařů koruny. Sleduji ho detailně, znám ho docela dlouho a myslím, že Miloš Zeman se možná bude divit, že slib, který dostal, dodržen nebude,“ naznačuje novinářka a komentátorka Lenka Zlámalová z Echo 24 a Týdeníku Echo. Naráží tak na slib Zemanovi, podle kterého by se ředitel Odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky měl stát šéfem kancléře guvernéra ČNB.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • V časech rekordní inflace a neochoty pana guvernéra Michla proti ní razantně zasahovat, budí dosavadní absence jeho prověrky na přísně tajné vážné pochybnosti a otázku, co dál, když i po uplynutí všech lhůt nedostane? Proč se to tak táhne, i když jeho předchůdce tuto prověrku dostal za čtyři měsíce? Ptá se výrazná česká novinářka, která pro slovo nikdy nešla daleko. Lenka Zlámalová z Echo24 a týdeníku Echo je mým dnešním hostem. Vítejte Lenko. Dobrý den.

  • Děkuji za pozvání a hezký den plesu přeje Barbora Tachecí.

  • Takže jaké pochybnosti ve vás budí dosavadní absence té prověrky u pana Michla? Připomeňme, že jste psala o tom, že spekulace o tom, že jí nedostane, přišla už v momentu, kdy byl jmenován.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají