Osobnost Plus

Geograf Baar: Snaha Západu o demokratizaci ostatních byla jen nesplnitelný sen. Nepovedlo se to ani s Čínou

Osobnost Plus

Geograf Baar: Snaha Západu o demokratizaci ostatních byla jen nesplnitelný sen. Nepovedlo se to ani s Čínou
Vladimír Baar

Plus

„Už je tu druhá generace, která si myslela, že se po ukončení studené války bude budoucnost vyvíjet jen směrem k demokracii. Ale zapomnělo se, že demokracii je potřeba hýčkat, bránit a dělat všechno, aby mohla vzkvétat, což se nedaří,“ říká politický a kulturní geograf z Ostravské univerzity Vladimír Baar.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tachecí. Bohužel jako západní demokracie jsme přešli na platformu, která je úplným ohrožením demokratických svobod. Důkazem je přístup jak k Ukrajině, tak v Izraeli, říká. Štve ho relativismus a dvojí metr používaný i ve vedení OSN. Stavíme si pro budoucnost mantinely, které se obrátí proti nám takovým způsobem, že se budeme divit. My na západě se velmi aktivně podílíme na tom, do jaké neblahé podoby se současný svět utváří. Konec citace. Dnešním hostem a sedm asi plus je prof. Vladimír Baar, politický a kulturní geograf z Ostravské univerzity. Vítejte. Dobrý den. Dobrý den a hezký den. Způsob přeje.

  • Barbora Tachecí.

  • Tak pane profesore, čím že to ten západ, tedy region, ve kterém je také žijeme, ten okruh, čím ohrožuje demokratické svobody, jak jste uvedl?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají