Osobnost Plus

Bývalý europoslanec Telička: Macron prokázal politickou odpovědnost a odvahu

Osobnost Plus

Bývalý europoslanec Telička: Macron prokázal politickou odpovědnost a odvahu
Pavel Telička, podnikatel a bývalý poslanec Evropského parlamentu

Plus

S Evropskou unií spojil většinu své kariéry. „K obrovskému skoku nedochází, byť nárůst je znatelný,“ komentuje podnikatel a bývalý europoslanec Pavel Telička nárůst krajně pravicových sil. „Je to ale zdvižený prst.“ Může zastoupení této politické základny v Evropském parlamentu uplatnit vliv na hlavní strategické záměry EU? 
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Má slovo Barbora Tachecí. Začíná pořad osobnost. Plus.

  • Ve Francii to byla opravdu rychlost. Strana prezidenta Emmanuela Macrona obnova získala v evropských volbách jen něco málo přes 15 %, vítězné nacionalistické Národní sdružení mělo přes 30 a prezident těsně poté oznámil, že rozpustí parlament. Macron dnes rozpuštěním parlamentu v důsledku výsledků evropských voleb jen prokázal svoji třídu. Klobouk dolů a odvážným štěstí přeje, okomentoval dnešní host. Působil ve třech hlavních orgánech EU, které se věnuje už dekády. Pavel Telička v osobnosti. Plus vítám vás.

  • Dobrý den. Dobrý den. Přeji. Hezký den a hezký den z plusu přeje Barbora Tachecí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají