Online Plus

Začátek konce plastových dokladů? Už od soboty si můžete občanku uložit do mobilní aplikace eDoklady

Online Plus

Začátek konce plastových dokladů? Už od soboty si můžete občanku uložit do mobilní aplikace eDoklady
Podoba mobilní aplikace eDoklady

Plus

Od soboty 20. ledna mají mít čeští uživatelé možnost ukládat si údaje ze svého občanského průkazu do mobilního telefonu. Státní digitální a informační agentura spouští aplikaci eDoklady, která digitální kopii občanky ukládá a případně umožňuje se jí prokazovat.
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Užívání a já ji pro vojenské účely ne zas tak anonymní anonymní režim v prohlížečích, ale i od českého seznamu aplikace té, doklady. To jsou témata pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, kterým vás také dnes provází potíže.

  • On-line plus.

  • U mikrofonu samozřejmě na dálku přes internet vítám také našeho pravidelného komentátora, redaktora deníku n Petra Koubského. Ahoj Petře. Ahoj. Davide. Od soboty 25. ledna mají mít čeští uživatelé možnost ukládat si údaje ze svého občanského průkazu v mobilním telefonu. Státní digitální a informační agentura spouští aplikaci EU doklady, která digitální kopii občanky ukládá a případně umožňuje se jí prokazovat. Na začátku je budou muset povinně přijímat jen ústřední státní orgány, ale dobrovolně je chtějí uznávat i některé kraje nebo obce. Od července pak mají doklady přijímat také policie, soudy, finanční či krajské úřady a další instituce. Od příštího roku pak mají přibýt i třeba banky, pošta, školy nebo zdravotní pojišťovny. Petře, pokud vím, tak ty jsi měl možnost si tu aplikaci digitální občanku v mobilu tedy otestovat aspoň nějakým způsobem krátce ještě předtím, než tedy bude uvolněna pro uživatele. Podle tvých zkušeností, jak ta aplikace tedy funguje?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají