Online Plus

Tvarově jednoduché a krátké podcasty se v Česku poslouchají nejvíce, potvrzuje výzkum. Podkresovou hudbu k nim už zvládne vytvořit AI

Online Plus

Tvarově jednoduché a krátké podcasty se v Česku poslouchají nejvíce, potvrzuje výzkum. Podkresovou hudbu k nim už zvládne vytvořit AI
poslech hudby

Plus

Jaké formáty podcastů nejvíce rezonují v tuzemsku? Nejen to popisuje výzkum agentury Nielsen. Úspěšné bývají i amatérské projekty, distribuce nemusí být závislá na platformě Spotify, vysvětluje redaktor Deníku N Petr Koubský. Myslí si, že umělá inteligence vtrhne i do odvětví hudby, o což se již pokouší společnost Meta.
Slížek David

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Já ji umí skládat hudbu z textového zadání. V restauracích můžete platit Bitcoinem. Diskuzní sítě Reddit čelí protestům uživatelů a přes 20 % české populace poslouchá podcasty. To jsou témata pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, který vás také dnes provází David Slížek.

  • On-line plus.

  • A já samozřejmě ani dnes na to nebudu sám. U mikrofonu na dálku přes internet vítám našeho pravidelného komentátora, redaktora deníku n Petra Koubského. Ahoj Petře. Ahoj Davide. Více než pětina české populace poslouchá aspoň jednou týdně podcast. Nejposlouchanějšími formáty jsou rozhovory s osobnostmi, skutečné příběhy a komediální podcasty a lidé nejvíce poslouchají podcasty o stopáži do půl hodiny. Vyplývá to z výzkumu provedeného agenturou Nielsen na pěti stovkách českých respondentů. Šest % dotázaných podcasty poslouchá denně nebo téměř každý den. Asi dvě pětiny lidí podcasty neposlouchá vůbec. 61 % posluchačů preferuje délku podcastu do půl hodiny, třetina má dokonce nejradši, když nepřesáhne 15 minut. Petře, docela zajímavý výzkum vlastně toho, jakým způsobem a jak dlouho například tedy čeští posluchači poslouchají podcasty? I náš pořad je k dispozici jako podcast, takže vlastně já ani nevím, kolik lidí nás poslouchá přímo při vysílání, několik pak třeba právě ve formě podcastů. Ale pokud nás posloucháte jako podcast, tak děkujeme každopádně i za ten odložený poslech. Nejenom za to, že nás posloucháte v živém vysílání. Každopádně. Petře, více než pětina české populace aspoň jednou týdně podcast. Znamená to, že podcasty opravdu se staly, dejme tomu běžnou součástí toho, co lidé konzumují? Jaká média vlastně konzumují v ČR?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají