Online Plus

Proč se v současnosti tolik daří kryptoměnám?

Online Plus

Proč se v současnosti tolik daří kryptoměnám?
Bitcoin, kryptoměna

Plus

Digitalizace zdravotnictví. Problémy platformy WhatsApp v Německu. Proč chce Evropská unie regulovat umělou inteligenci. Petra Koubského z Deníku N se ptá šéfredaktor serveru Lupa. cz David Slížek.
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Evropská komise chce zregulovat umělou inteligenci. V Německu se rozjelo prošetřování nových podmínek WhatsAppu. Microsoft se zaměřil na digitalizaci zdravotnictví a kryptoměny možná zažívají svůj zásadní okamžik. To jsou témata pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, kterým vás také dnes provede David Slížek.

  • On-line plus.

  • Já stále na dálku vítám u mikrofonu také našeho pravidelného komentátora, redaktora deníku n Petra Koubského. Ahoj Petře. Ahoj. Davide. My se rovnou vrhneme na avizované události, které přinesly uplynulé dny a týdny. Největší americká burza kryptoměn Coinbase vstoupila na burzu cenných papírů na newyorském trhu Nasdaq. Upsala akcie za cenu 381 dolarů za kus, která určila hodnotu firmy na téměř 100 miliard dolarů. Jak připomněla britská BBC, ohodnocení Coinbase tak překonalo například ropného giganta British Petroleum a další obří společnosti. Coinbase má přes 50 milionů uživatelů po celém světě a její příjmy jen za 1. 3 měsíce letošního roku se pohybovaly těsně pod dvěma miliardami dolarů. Zveřejnění plánu na úpis akcií Coinbase zvedlo kurz nejznámější kryptoměny Bitcoin na rekordní výši 63000 dolarů. Podle některých analytiků by vstup Coinbase na burzu mohl kryptoměnám dodat vyšší důvěryhodnost mezi laickými uživateli a mohl by být zásadním krokem k jejich všeobecnější mu uznání. Petře 100 miliard dolarů za burzu k, na které se dají koupit a prodat různé kryptoměny. Nejenom ten Bitcoin, který nejznámější, o kterém jsem mluvil ve svém úvodu. Je to velká částka, malá částka, přiměřená částka. Co na tu astronomickou částku každopádně říkáš?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají