Online Plus

Koubský: Facebook je obviněn ze zneužití dat inzerujících firem ke zvýhodnění vlastní nabídky

Online Plus

Koubský: Facebook je obviněn ze zneužití dat inzerujících firem ke zvýhodnění vlastní nabídky
Facebook internetové společnosti Meta Platforms

Plus

Evropská komise chystá vyšetřování Facebooku kvůli podezření ze zneužívání dat o firmách, které si na něm kupují inzerci. Facebook má podle serveru Politico tato data využívat pro nekalou soutěž v rámci své služby Marketplace, která funguje jako online tržiště.
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Facebooku hrozí vyšetřování Evropskou komisí. Nejpoužívanější české heslo je prý 2. 3. 4. 5. 6. Mobilem se dá zavolat pomoc přes satelit a stát má mít nový úřad pro digitalizaci. To jsou témata pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, kterým vás také dnes provází David Slížek.

  • On-line plus.

  • A já samozřejmě u mikrofonu vítám také našeho pravidelného komentátora, redaktora deníku n Petra Koubského. Ahoj Petře. Ahoj. Davide. Petře, než začneme, tak vítej ve světě, na kterém žije už přes osm miliard lidí. Není to sice technologická událost, ale je to fascinující číslo, tak jsem to chtěl i v našem pořadu přece jenom připomenout. A možná se chci ještě než tedy sevřeném do našich témat, zeptat, určitě sleduješ dění kolem Twitteru. My už jsme tady o tom mluvili hodně. Stalo se podle tebe za ten uplynulý týden něco, o čem bychom se dnes měli aspoň zmínit?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají