Online Plus

Aplikace eDoklady nezvládla spuštění. „Nápor přístupů byl větší, než jsme očekávali,“ vysvětluje hlavní architekt eGovernmentu

Online Plus

Aplikace eDoklady nezvládla spuštění. „Nápor přístupů byl větší, než jsme očekávali,“ vysvětluje hlavní architekt eGovernmentu
e-doklady (ilustrační foto)

Plus

Aplikace eDoklady neustála velký uživatelský zájem a zkomplikovala tak přístup i k dalším digitálním státním službám. Jak aplikace funguje? Proč došlo k zásekům? A bude se podobná situace opakovat?
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Luštění aplikace EU doklady ukázalo bolavé místo českého eGovernmentu. Důležitá služba zajišťující přihlašování uživatelů neustála zájem lidí a zkomplikovala přístup i k dalším digitálním státním službám. Co se stalo a bude se třeba podobná situace opakovat? To jsou témata pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, ke kterým vás dnes provází David Slížek.

  • On-line.

  • A mým hostem je hlavní architekt eGovernmentu Petr Kuchař. Dobrý den. Dobrý den. Možná bychom na začátek měli vlastně začít nějak nějakým vysvětlením, trošičku zjednodušeným, jak vlastně opravdu ty státní systém eGovernmentu fungují doklady, jenom jedna drobná aplikace v podstatě a ta aplikace se potom jaksi je navázaná na další systémy, právě třeba přihlašování lidí, řeší tzv. dny a čili identita občana. A to byl, pokud vím, tedy ten problematický bod právě při spuštění EU dokladů. Co to tedy ta identita občana Tanja vlastně je a jak se třeba liší od dalšího systém, o kterém se teď mluvilo, od základních registrů.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají