Názory a argumenty

Týden očima Petra Schwarze: Volby, duchové, komici a úžasné výhledy

Názory a argumenty

Týden očima Petra Schwarze: Volby, duchové, komici a úžasné výhledy
Papež František se ve Vatikánu setkal se známými komiky a baviči z 15 zemí

Plus

K volbám do Evropského parlamentu přišlo v Česku přes 36 procent voličů, což sice nevypadá jako ohromující číslo, ale pořád je to u nás zatím nejvyšší účast v eurovolbách. Více se zmobilizovali protestní voliči, zvítězilo opoziční hnutí ANO o 4 procenta před nejsilnějším vládním uskupením, koalicí Spolu, a dvěma neparlamentními koalicemi, Přísahou s Motoristy sobě a Stačilo vedenou komunisty.
Petr Schwarz

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • K volbám do Evropského parlamentu přišlo v Česku přes 36 % voličů, což sice nevypadá jako ohromující číslo, ale pořád je tu u nás zatím nejvyšší účast. Více se zmobilizovali protestní voliči. Zvítězilo opoziční hnutí ANO o čtyři % před nejsilnějším vládním uskupením koalicí spolu a dvěma neparlamentními koalicemi přísahou s motoristy sobě a stačilo vedenou komunisty. Až za nimi skončil stan Piráti a koalice SPD s trikolórou. Ti všichni ale alespoň nějaké mandáty v europarlamentu získali. Oči pro pláč zbyly nedávné hvězdě protestu na Václavském náměstí Reichlovi a jeho pro. Nepomohla mu ani kandidatura hokejové legendy Růžičky.

  • Který prý chtěl podpořit lepší podmínky pro sportovce a národní zájmy. Zatímco se nechal zvěčnit na videu, jak s manželkou hledá a vyvolává duchy.

  • V opuštěném a údajně příšerném domě. Zda to byli duchové národní, či sportovně založení, není známo. A mimochodem, když už jsme u těch protestních hlasů, ač je statistika vždy poněkud ošidná záležitost.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu